Pszczele kursy to krótkie i łatwe do przyswojenia serie lekcji poświęconych pszczołom i innym owadom zapylającym. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pszczół oraz nauczyć się im pomagać, zapisz się na wybrany kurs już dziś. Każdy kurs składa się z sześciu lekcji, które otrzymasz na swój adres email. Każdą lekcję przerobisz w ciągu maksimum pięciu minut. Kurs kończy się testem, pozwalającym sprawdzić i utrwalić uzyskaną wiedzę. Kursy są bezpłatne!

Wybierz interesujący Cię kurs i rozpocznij naukę!

Kurs: Najważniejsze fakty o pszczołach i zapylaczach

To kurs dla osób, które lubią ciekawostki i chciałyby wiedzieć jeszcze więcej o pszczołach i zapylaczach. Nie ograniczamy się jednak do przedstawienia listy zaskakujących informacji z życia pszczół. Po przejściu tego kursu będziecie gotowi do dyskusji o tym, co zagraża pszczołom i innym zapylaczom oraz o tym, dlaczego zagrożenia dla pszczół są zagrożeniem dla ludzkości. W kolejnych lekcjach znajdziecie linki do wielu innych ciekawych stron, filmów i publikacji poświęconych temu tematowi.

Zapisz się » | Poinformuj o tym kursie znajomych

Kurs: Zmień swój ogród/balkon w raj dla pszczół

Jeśli już wiesz, jak ważne są pszczoły, albo po prostu bardzo je lubisz, możesz pomóc im w bardzo prosty sposób: tworząc swój - choćby najmniejszy - ogródek w taki sposób, aby był rajem dla owadów zapylających. Z naszego kursu dowiesz się, jakie rośliny i w jaki sposób należy sadzić, by zapewnić jedzenie pszczołom oraz w jaki sposób dbać o ogród, aby im nie szkodzić. Poza rajem dla zapylaczy stworzysz piękne miejsce również dla ludzi. Nie musisz mieć doświadczenia ogrodniczego - podamy odnośniki do stron i publikacji, które pozwolą Ci poszerzyć wiedzę potrzebną do utrzymywania ogrodu.

Zapisz się » | Poinformuj o tym kursie znajomych

Kurs: Zbuduj pięciogwiazdkowy hotel dla zapylaczy

Pszczoły miodne mieszkają w ulach, ale są setki gatunków dzikich zapylaczy, które mieszkają w ziemi, otworach w murze czy drzewach. W miastach takich naturalnych schronień jest coraz mniej, dlatego w pobliżu miejsc z dużą ilością pożywienia dla owadów zapylających, ludzie tworzą hotele dla zapylaczy. Podczas kursu nauczysz się, jak samodzielnie stworzyć hotel dla zapylaczy - od najmniejszego, który można zbudować wspólnie z dziećmi, po duże, zaawansowane konstrukcje wymagające nieco więcej majsterkowania.

Zapisz się » | Poinformuj o tym kursie znajomych