« Powrót

Dodajesz: Kornutkę koniczynową

Dodaj zdjęcie i szczegóły obserwacji:

Obejrzyj zdjęcia i przeczytaj opis, by mieć pewność, że Twoje zdjęcie przedstawia Kornutkę koniczynową. Jeśli wszystko się zgadza, podaj czas i miejsce obserwacji i dodaj zaobserwowanego zapylacza do bazy:

Kornutka koniczynowa, (łac. Eucera longocornis) - samotna pszczoła z rodziny porobnicowatych, należy do tzw. pszczół długojęzyczkowych, zapyla m.in. koniczynę i lucernę. Samica wielkości podobnej do pszczoły miodnej, z wyraźnymi przepaskami z włosków na odwłoku, samiec o charakterystycznych, wyjątkowo długich czułkach i białożółtym nadustku. Gniazduje w ziemi, czasem w koloniach. Gatunek wiosenno-letni – lata od maja do lipca.

» Podaj czas obserwacji:


» Podaj stanowisko obserwacji:

» Dodaj zdjęcie:

Maksymalny rozmiar zdjęcia: 4MB

Dodając zdjęcie oznajmiasz, że masz prawa autorskie do przesłanego obrazu i wyrażasz zgodę na przetwarzanie go przez zespół Monitoringu na potrzeby badania, w tym jego promocję.

» Wskaż miejsce obserwacji na mapie:

Kliknij na mapie w miejscu obserwacji pszczoły. Użyj znaków +/- w dolnym prawym rogu mapy, by ją przybliżyć lub oddalić.

» Zostaw swój adres email:

Twój email posłuży wyłącznie do ewentualnego kontaktu w sprawie przesłanej obserwacji i nie oznacza zapisania się na newsletter.