« Powrót

Dodajesz: samotkę

Dodaj zdjęcie i szczegóły obserwacji:

Obejrzyj zdjęcia i przeczytaj opis, by mieć pewność, że Twoje zdjęcie przedstawia samotkę. Jeśli wszystko się zgadza, podaj czas i miejsce obserwacji i dodaj zaobserwowanego zapylacza do bazy:

Samotki (łac. Hylaeus, dawniej Prosopis) – rodzaj drobnych pszczół samotnych, reprezentowany w Polsce przez ok. 30 gatunków. Długość ciała od 4 do 9 mm. Są czarno ubarwione z charakterystycznym białym lub żółtym rysunkiem na twarzy, słabo owłosione. Gniazdują w drewnie i w pustych łodygach roślin. Ponieważ brak u nich urządzeń do przenoszenia pyłku (szczoteczek), przenoszą go w wolu,. Aktywne są głównie latem.

» Podaj czas obserwacji:


» Podaj stanowisko obserwacji:

» Dodaj zdjęcie:

Maksymalny rozmiar zdjęcia: 4MB

Dodając zdjęcie oznajmiasz, że masz prawa autorskie do przesłanego obrazu i wyrażasz zgodę na przetwarzanie go przez zespół Monitoringu na potrzeby badania, w tym jego promocję.

» Wskaż miejsce obserwacji na mapie:

Kliknij na mapie w miejscu obserwacji pszczoły. Użyj znaków +/- w dolnym prawym rogu mapy, by ją przybliżyć lub oddalić.

» Zostaw swój adres email:

Twój email posłuży wyłącznie do ewentualnego kontaktu w sprawie przesłanej obserwacji i nie oznacza zapisania się na newsletter.