« Powrót

Dodajesz: miesiarkę

Dodaj zdjęcie i szczegóły obserwacji:

Obejrzyj zdjęcia i przeczytaj opis, by mieć pewność, że Twoje zdjęcie przedstawia miesiarkę. Jeśli wszystko się zgadza, podaj czas i miejsce obserwacji i dodaj zaobserwowanego zapylacza do bazy:

Miesiarki, (łac. Megachile) - rodzaj pszczół samotnych należących do rodziny miesiarkowatych, liczący w Polsce ok. 20 gatunków. Samice mają na odwłoku tzw. szczotkę brzuszną, służącą do przenoszenia pyłku. Pszczoły duże i średniej wielkości – długość ciała 10 do 20 mm, krótkojęzyczkowe, włoski na odwłoku niektórych gatunków tworzą przepaski. Samce tego rodzaju mają często rozszerzone i żółto ubarwione człony przednich nóg. Gniazdują w ziemi, martwym drewnie i pustych łodygach roślin, wyściełając je wyciętymi fragmentami liści i płatków kwiatów. Aktywne głównie latem.

» Podaj czas obserwacji:


» Podaj stanowisko obserwacji:

» Dodaj zdjęcie:

Maksymalny rozmiar zdjęcia: 4MB

Dodając zdjęcie oznajmiasz, że masz prawa autorskie do przesłanego obrazu i wyrażasz zgodę na przetwarzanie go przez zespół Monitoringu na potrzeby badania, w tym jego promocję.

» Wskaż miejsce obserwacji na mapie:

Kliknij na mapie w miejscu obserwacji pszczoły. Użyj znaków +/- w dolnym prawym rogu mapy, by ją przybliżyć lub oddalić.

» Zostaw swój adres email:

Twój email posłuży wyłącznie do ewentualnego kontaktu w sprawie przesłanej obserwacji i nie oznacza zapisania się na newsletter.