« Powrót

Dodajesz: obrostkę

Dodaj zdjęcie i szczegóły obserwacji:

Obejrzyj zdjęcia i przeczytaj opis, by mieć pewność, że Twoje zdjęcie przedstawia obrostkę. Jeśli wszystko się zgadza, podaj czas i miejsce obserwacji i dodaj zaobserwowanego zapylacza do bazy:

Obrostki (łac. Dasypoda hirtipes, dawniej altercator) - samotna pszczoła z rodziny spójnicowatych, gniazdująca kolonijnie w ziemi. Na 1 metrze kwadratowym może znajdować się nawet 40-50 gniazd). Wielkość podobna do pszczoły miodnej, można ją jednak łatwo odróżnić po wyjątkowo długich włoskach na trzeciej parze nóg i wąskich przepaskach z białych włosków na czarnym odwłoku. Gatunek letni, charakterystyczny dla muraw kserotermicznych.

» Podaj czas obserwacji:


» Podaj stanowisko obserwacji:

» Dodaj zdjęcie:

Maksymalny rozmiar zdjęcia: 4MB

Dodając zdjęcie oznajmiasz, że masz prawa autorskie do przesłanego obrazu i wyrażasz zgodę na przetwarzanie go przez zespół Monitoringu na potrzeby badania, w tym jego promocję.

» Wskaż miejsce obserwacji na mapie:

Kliknij na mapie w miejscu obserwacji pszczoły. Użyj znaków +/- w dolnym prawym rogu mapy, by ją przybliżyć lub oddalić.

» Zostaw swój adres email:

Twój email posłuży wyłącznie do ewentualnego kontaktu w sprawie przesłanej obserwacji i nie oznacza zapisania się na newsletter.